АНОНС: У Києві відбудеться публічний звіт УІНП

22 лютого 2019 року відбудеться публічний звіт Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича та презентація оновленого сайту відомства.

Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

 

Під час звіту буде розказано про проведені заходи, опубліковані видання, підготовлені виставки, виконані завдання та їхні результати, використані кошти державного бюджету та інші важливі питання щодо діяльності Українського інституту національної пам’яті у 2018 році, а також буде презентовано новий сайт Інституту.

Інститут запрошує взяти участь у заході представників засобів масової інформації, експертів, громадських організацій.

Час: 22 лютого, п’ятниця, 15:30

Місце: УНІА "Укрінформ" (Зала 1), вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. "Театральна")

Контактна особа: Оксана Полтавець, завідувач Сектору організаційно-аналітичного забезпечення, тел. (044) 253-15-63.

Поінформувати щодо участі потрібно до 12:00 21 лютого 2018 року на електронну адресу: uinp@memory.gov.ua.

Роль Медведчука: Юрій Литвин і Василь Стус мали одного адвоката та загинули в одному таборі

Українського поета, журналіста, правозахисника Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у камері колонії особливо суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Це сталося 4 вересня 1984 року. Бездиханне тіло поета Василя Стуса знайдуть у карцері того самого дня роком пізніше

«Прийшов час збирати каміння…»: Про репатріацію нашої церковної старовини

Радянська влада вивезла з України безліч дорогоцінних артефактів, церковних цінностей. Напевно, немає жодного храму, який не був пограбований тодішньою владою. Коштовності частково продали за кордон. Та чимало збереглося у російських музеях. Це був відвертий грабунок. Від часу проголошення незалежності українська влада і українське суспільство мали б системно опікуватися поверненням нашої національної історико-культурної спадщини. Але чи ми, українці, – як суспільство і держава – готові до копіткої наполегливої праці з репатріації вкраденого спадку?

Українці в Єгипті

Весною 1920 року до Єгипту прибуло біля 4500 біженців з колишньої російської імперії. Три чверті з-поміж них були українцями або «малоросами» українського походження. Усіх поселено у пустельний наметовий табір в Тель-ель-Кебірі (залізнична станція між Каїром і Суецьким каналом)

Гомельська офіцерська сотня: союзник чи ворог української держави?

1 березня 1918 року Гомель зайняли німецькі війська відповідно до Берестейського договору, а через кілька днів він був переданий разом з повітом до Української Народної Республіки. За тиждень до вступу німців Гомельський революційний комітет та Поліський комітет РКП(б) терміново евакуювались на схід.