Одеса відзначила 75-річчя вигнання нацистських окупантів з міста. ФОТО

З нагоди 75-річчя звільнення міста від нацистських окупантів біля 500 одеситів поклали квіти до пам'ятника Невідомому матросу на Алеї слави, що в парку ім. Тараса Шевченка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"75 років тому Одесу було звільнено від загарбників. Це пам'ятний день для для жителів міста, вітаю одеситів", - сказав після покладання квітів мер Одеси Геннадій Труханов.

 Фото: Ніна Ляшонок
 Фото: Ніна Ляшонок

В урочистій церемонії також взяли участь голова Одеської облради Анатолій Урбанський, заступник голови облдержадміністрації Сергій Колебошин, керівники військового гарнізону, представники духовенства та громадськості.

В акваторії Одеського порту з цієї нагоди на воду спустили вінки на воду з бронекатерів ВМС ЗС України.

 Фото: Ніна Ляшонок
 Фото: Ніна Ляшонок

На Приморському бульварі вранці відкрили фотовиставку "Одеса. 1941-1944", а о 16.00 почався фестиваль духових оркестрів "Весняна Одеса" .

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..