Вчені знайшли в Новій Зеландії залишки метрового папуги

Вчені з Університету Фліндерс виявили в Новій Зеландії залишки гігантського папуги, який жив на острові близько 19 млн років тому.

Дослідження Heracles inexpectatus, або "Несподіваного Геракла", були опубліковані в статті журналу Biology Letters, повідомляє Бабель.

Heracles inexpectatus або
Heracles inexpectatus або "Несподіваний Геракл"
Brian Choo / Flinders University

Спочатку палеонтологи думали, що кістки належали орлу або предку качки, однак після повторного аналізу встановили власника кісток.

Птах мав зріст до 1 метра і вагу у 7 кг. Він погано літав, але мав розвинені лапи. Папуга Heracles inexpectatus харчувався фруктами та плоттю інших тварин, на що вказує масивний дзьоб.

Точні причини зникнення цього виду невідомі. Проте вчені зазначають, що після прибуття 700 років тому в Нову Зеландію людей, багато видів птахів повністю зникли.

Біологи з Університету Гронінгена підрахували, що для відновлення втраченого біорізноманіття потрібно не менше 50 млн років еволюції.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.