Спецпроект

Ізраїльтяни знімають фільм про Голодомор

Актор, режисер та продюсер з Ізраїлю Дім Амор розпочав роботу над фільмом, присвяченим подіям Голодомору 1932-1933 років в Україні

Про це повідомляє портал Ukrainian Jewish Encounter.

Стрічка матиме назву "Голод". У центрі сюжету – історія матері з шістьма дітьми, які зіткнулися з жахами Голодомору. Прем'єру заплановано на 2020 рік.

 
Режисер фільму Дім Амор
dim amor, facebook

Мовою фільму буде іврит, а для перекладу на інші мови будуть зроблені субтитри. Сценарій також був написаний на івриті. Шестеро головних акторів  – громадяни Ізраїлю, деякі з них народилися в Україні. 

Зимові зйомки пройдуть в грудні 2019 року в селі Духанівка Конотопського району Сумської області – там знайдені автентичні будиночки з солом'яними дахами. Партнерська українська компанія надасть реквізит і машини 1930-х років, а також місцевих артистів для масовки.

Сумська область – рідний регіон для творця стрічки. Справжнє ім'я режисера Дмитро, а Дім Амор - творчий псевдонім. Він народився у Конотопі, а до Ізраїлю переїхав у 17-річному віці. Після служби в ізраїльській армії молодий хлопець став актором. Фільм є проектом "Академії сценічних мистецтв" – приватної школи Діма Амора з навчання акторської майстерності. 

Як зазначає видання, відразу після оголошення про початок зйомок фільму про Голодомор ізраїльський режисер отримав повідомлення від театральних інститутів Москви і Петербурга про повне припинення співпраці з його "Академією сценічних мистецтв". 

Дім Амор сподівається, що "Голод" побачать не тільки в кінотеатрах Ізраїлю і на фестивалях.

"Я дуже хочу, щоб фільм був показаний в Кнесеті. Сподіваюся, наш фільм зможе вплинути на позицію парламентаріїв Ізраїлю в питанні визнання Голодомору геноцидом", – підкреслив режисер.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.