Після скандалу Amazon зняв з продажу іграшки із зображенням концтабору Освенцим

Американський гігант інтернет-торгівлі Amazon після критики польського музею прибрав з продажу різдвяні прикраси із зображенням нацистського концтабору Освенцим (Аушвіц).

Про це пише ВВС.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

На ялинкових іграшках, килимках для комп'ютерної миші і відкривачці були розташовані зображення з Освенцима, зокрема фотографії залізничних шляхів до воріт табору смерті, а також парканів із колючим дротом і бараків для ув'язнених .

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Увагу на недоречні сувеніри на сайті Amazon звернув музей Аушвіц-Біркенау.

"Продаж "ялинкових прикрас" із зображеннями Освенцима не здається нам доречним. Освенцим на відкривачках для пляшок - це обурливо і нешанобливо. Ми просимо @amazon видалити ці товари", - звернулися представники музею на його офіційній сторінці в Twitter.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Онлайн-магазин іграшки прибрав. Але, як пізніше зауважив музей, в продажу частина з них все ж залишилася.

Зокрема, на сайті знайшовся ще один товар вже від іншого виробника - килимок для комп'ютерної миші, на якому відтворено фотографію із зображенням вагонів, в яких перевозилися ув'язнені концтабору.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Трохи пізніше компанія Amazon запевнила, що всі товари з зображенням Освенцима були зняті з продажу.

"Усі продавці зобов'язані дотримуватися наших правил продажів, і ті з них, хто відмовляється це робити, зіткнуться з санкціями, в тому числі і з можливим закриттям їхніх облікових записів", - йдеться в заяві компанії.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.