"Замучила совість". Злодій повернув англійському селу старовинну гармату, яку вкрав 30 років тому

Корабельна гармата XIX століття, яка була вкрадена 30 років тому з села Тілбі в Лінкольнширі (Велика Британія), повернулася на своє місце. І не одна, а з запискою від злодія.

Про це пише ВВС.

 
ВВС

Таких гармат у Тілбі було дві. Їх подарувала жителям села багата місцева сім'я Теннісон д'Ейнкур, на гроші якої в Тілбі були також побудовані школа і зал для зборів, біля якого ці гармати і стояли.

Друге знаряддя теж було вкрадено і до сих пір не знайдено.

Автор написав у записці, що гармата була занесена у вантажівку його "так званими друзями", поки він чекав у машині.

За його словами, це єдиний злочин, який він зробив у своєму житті, і весь цей час з-за участі в цій крадіжці його жахливо мучила совість.

 
ВВС

У записці повідомлялося, що гармата в бойовому стані і з неї навіть кілька разів стріляли на історичних реконструкціях.

Представники місцевої ради сказали, що гармата з'явилася в селі несподівано. Вони раді, що невідомі вирішили, нарешті, проявити порядність і повернути її власникам.

Гармату планують повернути на місце. У селі сподіваються, що коли-небудь знайдеться і друга.

Андреа Халупа, авторка сценарію фільму «Ціна правди»: «це історія, яку розповів мені дідусь»

Сценарій до фільму «Ціна правди», який зняла польська режисерка Аґнєшка Голланд, написала Андреа Халупа – американська журналістка українського походження. Вона друкується в «The Atlantic», «TIME», «Forbes». Вперше про Голодомор Андреа почула в дитинстві від свого дідуся, який його пережив. А в студентські роки вона читала про життя репортера «New York Times» Волтера Дюранті в Москві. Саме тоді вона дізналася про Гарета Джонса, пригадала історію своєї родини і вирішила: «Я точно напишу сценарій до фільму, який розповідатиме про це».

Україна без Києва. Про що домовлялись у Парижі навесні 1920 року?

У Парижі Україні планували зберегти незалежність, але намалювали нові кордони. Без Києва, Лівобережжя, Сходу та Заходу.

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.