Спецпроект

В центрі Києва силоміць захоплюють старовинний будинок

Як повідомили мешканці будинку на Малій Житомирській 12-а, в ці хвилини відбувається спроба силового захоплення старовинної будівлі, йдеться у зверненні громадянської ініціативи "Збережи Старий Київ".

Починаючи з 1996 року, головне управління житлового забезпечення КМДА намагається незаконно виселити мешканців з будинку 12-а по вулиці Мала Житомирська і почати "реконструкцію" будинків 12-а, 12-б та 14-а.

Ці будинки є пам'ятками культурної спадщини (Садиба Мурашка), знаходяться в охоронній зоні ансамблю споруд Софійського собору м. Києва (затвердженій Міністерством культури і туризму України від 23.12.2005 р. №1076) і підлягають виключно реставрації.

Пам'ятку охороняють не міліція, не депутати, а родина киян, яка не бажає виселятися зі своєї квартири в цьому будинку. Вони кинули виклик адміністративно-будівельній мафії, яка готує на них чергову атаку, йдеться у повідомленні ЗСК.

Передісторію конфлікту і контакти активістів можна дізнатися тут.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.