Спецпроект

З України намагалися вивезти старовинний хрест і годинники (ФОТО)

Митники попередили спробу вивезення з України трьох старовинних годинників.

Митники попередили спробу вивезення з України трьох старовинних годинників.

Про це повідомляє прес-служба Держмитслужби.

Годинники виявили в автомобілі "Мерседес-Бенц" під керуванням громадянина Росії, що прямував до себе додому з нашої держави.

Один з настінних годинників був знайдений під час митного огляду на задньому сидінні автомобіля. Ще два подібних перевозились у багажному відділенні.

 
Як пояснив громадянин, старовинні годинники він придбав на столичному ринку у двох літніх людей, а про те, що вони можуть являти собою будь-яку культурну чи історичну цінність навіть і не підозрював

Ці товари обмежені до вільного переміщення через митний кордон України і потребують відповідних документів. Жодних дозвільних документів громадянин при собі не мав.

 
Старовинні годинники відправили на експертизу, яка визначить остаточно чи належать вони до культурний та історичних цінностей.

Крім того, митники спільно з прикордонниками виявили спробу переміщення через кордон старовинного хреста.

Восьмикутний наперсний хрест виявили у громадянки Росії, яка прямувала зі своєї держави до Болгарії у приватних справах.

 
 

На лицьовій стороні хреста зображення розіп'ятого Ісуса Христа, із зворотної сторони  - текст священного письма XVIII століття. Латунь білого та синього кольору, старослов'янське "Царь Славы", "СNЬ БЖIИ" "К Т" (копие, трость) та ін.

Цінність виявленого хреста підтвердили експерти-мистецтвознавці.

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.