Спецпроект

У Карпатах автовандали підпалили пам'ятник угорцям

19 лютого близько 3 години ночі було виявлено підпал пам‘ятника-монумента "На честь переходу угорських племен через Карпати".

Пам‘ятник розташований на Верецькому перевалі біля села Верб‘яж Воловецького району, що на Закарпатті.

Як повідомили УНІАН у Департаменті зв'язків з громадськістю МВС України, встановлено, що з місця події, лісовою дорогою виїхав автомобіль марки "Хюндай" та направився до села Нижні ворота.

Правоохоронцями за підозрою у скоєнні злочину було затримані трьох пасажирів автомобіля. Один із затриманих дав свідчення про те, що він та його друзі підпалювали пам‘ятник.

Основна частина меморіалу виготовлена з каменю

Наразі міліцією проводиться додатковий огляд місця події, опитуються свідки. Найближчим часом буде вирішено питання щодо порушення кримінальної справи.

З‘ясовуються всі обставини інциденту.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.