Спецпроект

Біля ЧАЕС тепер можна віртуально погуляти

На сервісі Яндекс.Панорами з'явилася можливість "прогулятися" вуличками Прип'яті.

Відтепер кожен бажаючий користувач інтернету може відправитися у віртуальну подорож зоною відчуження, повідомляє УП.Життя.

Відповідний проект було запущено до 25-річчя з дня аварії на Чорнобильській АЕС.

Автомобіль Яндекс.Панорами ще взимку проїхав вулицям "мертвого міста" Прип'ять - неподалік від ЧАЕС та четвертого енергоблоку.

Скріншот із нового сервісу

До будинків за допомогою віртуальної подорожі під'їхати не вдасться, однак подивитися на порожні засніжені вулиці можна.

Нагадаємо, що минулого тижня сервіс панорам Google Street View, застосовуючи для зйомок велосипеди та інші "не автомобільні" засоби пересування, відкрив для перегляду панорами історичних пам'яток Франції та Італії.

Як Україна відбудовувала Крим після війни і депортації

Жодного "подарунка Хрущова" не було. У 1954 році на прохання Кремля Україна взялася рятувати зруйнований війною і украй занедбаний Російською РФСР Крим - із розваленою економікою і депортованим населенням.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.