Спецпроект

Анонс: євразійський телеміст щодо історичної пам'яті про "Велику вітчизняну"

Завтра, 27 квітня в 11:00 в представництві "РИА Новости" в Україні відбудеться відеоміст Москва-Київ-Кишинів-Астана "До 66-річчя перемоги у Великій війні".

"9 травня 1945 Перемогу у Великій Вітчизняній війні святкувала єдина держава - Радянський Союз, - йдеться в анонсі організаторів телемосту. - У ході відеомосту піде мова про підготовку святкування Дня Перемоги, про заходи соціальної підтримки для ветеранів, історичну пам'ять і правду про війну".

Учасники в Києві:

- Ірина ГОЛУБЄВА, начальник управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці Київської міської державної адміністрації, почесний представник Національної Ради жінок України;

- Іван Красильников - учасник ВВВ, генерал-лейтенант, почесний голова організації ветеранів війни та праці в м. Києві

- Костянтин ВОРОБЙОВ, керівник представництва "Россотрудничества" в Україні;

Учасники в Москві:

- Франц Клінцевич, перший заступник голови Комітету ГД у справах ветеранів;

- Володимир ЧЕРНІКОВ, учасник ВВВ, полковник у відставці, голова громадської комісії по роботі з молоддю Загальноросійської громадської організації ветеранів війни і військової служби, голова Союзу фронтовиків Північно-Східного адміністративного округу м. Москва.

- Геннадій Галібін, начальник відділу патріотичної роботи Загальноросійської громадської організації ветеранів війни і військової служби.

Учасники в Кишиневі:

- Алла Мироник, голова Організації ветеранів Республіки Молдова, депутат парламенту;

- Павло ГЛАДКІХ, ветеран ВВВ, учасник Сталінградської битви.

Учасники в Астані:

- Майдан Кусаїнов, професор Євразійського національного університету ім. Л. Гумільова, командир пошукового загону "Меморіальна зона".

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.