Спецпроект

У Дніпропетровську сплюндрували пам'ятник жертвам Голокосту

У Дніпропетровську невідомі пошкодили пам'ятник євреям - жертвам Голокосту, розстріляним у роки Другої світової війни.

Про це розповіли в центрі громадських зв'язків ГУ МВС України в Дніпропетровській області, повідомляє УП з посиланням на "Радіо "Свобода".

Невідомі зробили хуліганський напис білою фарбою і намалювали свастику.

На місці події побувала слідчо-оперативна група та керівництво міліції Дніпропетровського міськуправління.

Правоохоронці встановили, що плюндрування пам'ятника сталося в ніч на 17 травня.

Міліція розшукує зловмисників та вирішує питання про порушення кримінальної справи за статтею "Хуліганство".

За даними з дніпропетровської єврейської громади, у балці біля ботанічного саду, де наразі стоїть пам'ятник, у жовтні 1941 року були розстріляні 11 тисяч євреїв.

Торік у Дніпропетровську розбили меморіальну таблицю, присвячену цим трагічним подіям.

У січні 2011 року у Дніпропетровську сплюндрували хрест на могилі бійців Української Народної республіки.

Міліція не спромоглася знайти вандалів у жодному з випадків.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.