Спецпроект

Львівська міліція не хоче охороняти пам'ятник Бандері - Тягнибок

Міліція "погрожує перестати охороняти" пам'ятник лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері у Львові.

Про це заявив журналістам лідер партії "Свобода", депутат Львівської облради Олег Тягнибок, повідомляє "Ukranews".

За його словами, відповідний лист написав начальник Львівського міськуправління міліції Станіслав Броневицький.

"Ми не будемо вам охороняти пам'ятник Бандері, раз ви такі", - процитував слова Броневицького Тягнибок.

Як відомо, патруль міліції біля пам'ятника Бандері став чергувати через якийсь час після його відкриття в жовтні 2007 року. 

У січні цього року львівська міліція послабила охорону Монумента Слави, який піддається актам вандалізму . Відтоді пам'ятник охороняють тільки в нічний час. При цьому пам'ятник Бандері охороняють цілодобово.

9 травня біля Пагорба Слави й Марсового поля у Львові сталися зіткнення між представниками націоналістичних сил і представниками партій КПУ, "Батьківщина", "Русское единство". У конфлікт втрутилася міліція.

У зіткненнях постраждали 17 осіб. Один із членів "Свободи" був госпіталізований із кульовим пораненням із травматичного пістолета.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.