Спецпроект

Пам'ятник Третьому Українському фронту розмалювали під комікси (ФОТО)

Невідомий графітчик розмалював пам'ятник Радянській армії в болгарській столиці Софії, перетворивши бійців на персонажів американських коміксів.

Про це повідомляє болгарська інформаційна агенція Standart News.

Невідомий розмалював фарбами одну з двох скульптурних композицій, розташованих в основі монумента, спорудженого в 1954 році на честь 10-ої річниці визволення Болгарії від нацистів.

В результаті радянські солдати і офіцери перетворилися на Джокера з гвинтівкою (герой серії коміксів про Бетмена), Діда Мороза з автоматом ППШ і біноклем, Супермена з пістолетом ТТ, клоуна Рональда Макдональда (символ відомої мережі фаст-фудів) із прапором США в руках, Капітана Америку з кулеметом Дегтярьова і двох розфарбованих артилеристів.

Автор "рімейка" підписав свою роботу болгарською: "В ногу з часом". 

Так було...

 ...і так стало. Фото: dnevnik.bg

Цей пам'ятник, розташований неподалік Софійського університету і парламенту Болгарії, протягом усієї пострадянської історії країни був предметом суперечок.

Монумент являє собою фігуру радянського солдата, який тримає ППШ, з двох сторін біля нього стоять чоловік і жінка - відповідно, болгарські селянка й робітник. Його висота перевищує 30 метрів.

 Загальний вигляд пам'ятника

Новина про розмальований пам'ятник Радянській армії спричинила створення в соціальних мережах Болгарії груп прихильників і противників відновлення монумента, повідомляє BFM.ru.

За даними найбільшого болгарського телеканалу "БТВ", сюжети про подію випустили ЗМІ в США, Канаді, Великобританії та Австралії.

Супермен закликає в атаку

У поліції є фото підозрюваного "у процесі роботи", він оголошений в розшук. Поліція наполягає на максимальній сумі штрафу за подібне порушення - 5 тисяч левів (близько 29 тисяч грн).

 Солдат Третього Українського став Джокером із кривавою посмішкою

Під час Другої світової війни Болгарія була союзником гітлерівської Німеччини. 8 вересня 1944 року війська Третього Українського фронту розпочали наступ на територію країни. При цьому вони не зустріли жодного опору. 9 вересня у Софії відбувся державний переворот - нова влада оголосила війну Третьому рейху.

 Замість радянської червоної зірки з'явилася біла американська

Нагадаємо, що у грудні 2010 року в Києві було осквернено Вічний вогонь на могилі Невідомого солдата. Одну з жінок, які смажили на могилі яєчню, було взято під варту. Могила Невідомого солдата і музей Голодомору - два монументи, які є частиною державного протоколу України.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.