Спецпроект

Комуністи кажуть, що врятували Леніна від вандалів (ФОТО)

Компартія України заявляє про спробу спаплюжити пам`ятник Леніну на Бессарабській площі в Києві.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-служба київського міськкому КПУ.

У повідомленні йдеться, що в суботу було "зупинено спробу націоналістичних молодчиків спаплюжити пам`ятник В.І.Леніну".

"Усі заклики комуністів, що були біля монумента, припинити провокацію і не здійснювати протиправних дій, були проігноровані", - зазначають в прес-службі.

На сайті КПУ розміщені фотографії затримання, але не повідомляється жодних деталей.

 Фото: сайт КПУ

КПУ повідомляє, що після того, як вони "приборкали" нападників, викликали наряд Державної служби охорони.

Прибулі охоронці здійснили слідчі дії і забрали затриманих в опорний пункт міліції.

"Ми заявляємо, що будь-які спроби пошкодити пам`ятник В.І.Леніну негайно зупинятимуться, а особи, що намагаються вчинити акт вандалізму, притягуватимуться до відповідальності", - йдеться в повідомленні.

Натан Вершубський: адвокат Віктор Медведчук підставив мене у 1985-му

Інтерв‎'‎ю з Натаном (Носоном) Вершубським, одним з останніх в'язнів совісті в СРСР, якого засудили за «крадіжку» книг з синагоги на Подолі

Історія між травами забуття: могила богданівців на Замковій

Могила на Замковій урочисто розпочала довгий шерег могил Української революції (могили «крутян», могила козаків, розстріляних чекістами під Базаром, відомі і невідомі могили повстанців). Проте тоді всім, як і на Майдані у січні-лютому 2014-го, хотілося вірити, що ті перші жертви будуть і останніми. Тому і прийшов на цей похорон увесь український Київ…

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.