Знайдено найдавніше у світі зображення Вавилонської вежі

Найдавніше у світі зображення Вавилонської вежі, точніше - реального прототипу біблійної споруди - виявлене на одній із стел Нововавилонського царства, що зберігається в приватній колекції.

Про це повідомляє "Газета по-українськи".

Міжнародна команда вчених завершила переклад великої порції древніх клинописних текстів з унікальної колекції норвезького бізнесмена Мартіна Шейена (Schøyen Collection). Вона охоплює десятки тисяч рукописів, що тягнуться в часі більш ніж на п'ять тисяч років.

Написи на цьому чорному камені датовані 604-562 роками до нашої ери. На плиті зображені цар Навуходоносор II, що правив Вавилоном більше 2500 років тому, і легендарна Вавилонська вежа.

Фото: gazeta.ua

Якщо говорити точніше, то, звичайно, перед нами не вона буквально, а зіккурат Етеменанкі. Цю 91-метрову споруду історики вважають прообразом легендарної вежі з Біблії.

Колосальна семиярусна будівля з храмом на вершині не тільки представлена у вигляді збоку, але й забезпечена планом внутрішніх приміщень.

Написи чітко визначають вежу як "великий зіккурат Вавилона". На стелі цар Навуходоносор сам розповідає про конструкції: "Я зробив її на подив людей світу, я підняв її вгору в небо, зробив двері для воріт, покрив її бітумом і цеглою".

Знайдено поховання біблійного пророка Захарії

Даний камінь представляє перше зображення легендарного зіккурата за правління Навуходоносора II. Саме при ньому Етеменанкі, побудований раніше, але потім зруйнований та відновлений, був реконструйований востаннє, причому дуже виріс у розмірах, так що став найвищою спорудою Вавилона.

 

Написи на камені також дають натяк на походження біблійної історії з різними народами, які зібралися і надумали побудувати вежу висотою до небес.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.