"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" уже зібрав понад мільйон гривень

За даними сайту Box Office Mojo, що відстежує касові збори від кінопрокату, картина Михайла Іллєнка "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" посіла 8-ме місце у рейтингу найпопулярніших стрічок позаминулого вік-енду (9-12 лютого). Російський сайт "Кінобізнес" відзначає, що картина вже зібрала понад 1 млн грн.

Про це повідомляє "Культура України".

Перший український національний фільм впевнено тримається у лідерах вітчизняного кінопрокату.

Підвищення цікавості публіки до стрічки ілюструють і дані Box Office Mojo. Так, за інформацією сайту, упродовж 9-12 лютого стрічка зібрала у прокаті $27 тис, що на 102% більше, ніж впродовж вік-енду 2-5 лютого.

Нагадаємо, що картина "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" вийшла в український прокат 19 січня.

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" (ВІДЕО)

Протягом кількох місяців фільм можна буде побачити у різних куточках України. Зокрема, у четвер, 23 лютого, стартує прокат стрічки у кінотеатрах Тернополя та Рівного, 24 лютого – у Фастові. Причому географія прокату постійно розширюється.

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" розповідає про долю льотчика, Героя Радянського Союзу, якого у роки Великої Вітчизняної війни було звинувачено у державній зраді й засуджено до сталінських таборів.

Не бажаючи провести решту життя за колючим дротом, відважний льотчик тікає. Доля заносить його на інший континент, де він знаходить притулок у індіанському племені, а згодом стає його вождем.

Фільм про українця, який став вождем. Враження (ФОТО)

Фільм став першою кінокартиною за кілька років, знятою в Україні повністю українськими фахівцями і за українські кошти.  

На "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" було витрачено понад 16 мільйонів гривень, більше половини з яких надала держава.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"