Спецпроект

АНОНС: "З футболом у світ". Не має відношення до Євро-2012!

Книгарня "Є" та видавництво "Ярославів вал" запрошують на презентацію книги споминів львівського та київського футболіста, який емігрував до Канади, Олександра Скоценя "З футболом у світ".

Він був найкращим гравцем київського "Динамо" 1940-1941рр. Йому аплодували на стадіонах Франції та Італії наприкінці сорокових. Він – перший український футбольний кондотьєр. Він нагороджений кубком Голанда – найвищою нагородою для спортсменів (Канада). Він похований у Торонто, а його ім’я було викреслено з історії українського футболу.

Старі і нові українці в американському футболі

Коли? 12 квітня, 18.00.

 

Літературна команда гостей:

Юрій Щербак – прозаїк, драматург, надзвичайний та повноважний посол в США, Канаді, Ізраїлі та Мексиці (футбольний уболівальник із дипломатичним стажем)
Віктор Баранов – голова Національної спілки письменників України (захисник письменників і футболістів)
Володимир Панченко – професор філології, головний редактор сайту «ЛітАкцент» (футболознавець з літературним ухилом)
Валерій Гужва – поет, прозаїк (гол-кіпер)
Леонід Горлач – поетичний експерт із футболу
Сергій Грабар – прозаїк із футбольним стажем
Павло Коробчук – поет і музикант (креативний нападник)
Ексклюзивні гості:
Олег Лужний – асистент головного тренера ФК "Динамо"
Андрій Баль – видатний "динамівець", помічник головного тренера Національної збірної України з футболу
Олексій Семененко – віце-президент ФК "Динамо"
Модератори – Михайло Слабошпицький, директор видавництва «Ярославів Вал» (форвард) та Павло Щириця – поет, головний редактор "Ярославого Валу" ("найгучніший голос команди").

***
Адреса книгарні "Є":
вул. Лисенка, 3, ст. м.  "Золоті Ворота"

Вхід вільний.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.