Найдавнішими мешканцями Британії визнано валлійців

Професор Оксфордського університету Пітер Донеллі припускає, що найдавнішими жителями Британських островів є валлійці.

До цього висновку вчений дійшов на підставі аналізу генетичних кодів мешканців Великої Британії, повідомляє ВВС.

Зразки, на підставі яких генетик зробив свій висновок, були зібрані на всій території Британських островів. Вчені відбирали ДНК у жителів сільських районів Сполученого Королівства, при аналізм враховувався ступінь віддаленості від великих міст.

У дослідженні брали участь лише ті добровольці, бабусі й дідусі яких жили в тому ж районі, де і вони самі. Крім генетичного матеріалу, дослідники також збирали відомості про прізвища предків добровольців.

За словами професора Донеллі, валлійці, по-перше, генетично відрізняються від решти населення Великобританії і, по-друге, несуть менше слідів послідовних хвиль міграції на острів.

Подальший аналіз показав, що північні валлійці досить сильно відрізняються в генетичному плані від південних. На думку Донеллі, дві групи припливли на острів з різних місць: північні - з Ірландії, південні - з півночі Франції. Але вчений підкремлив, що історичних свідчень цього переселення наразі не існує.

Валійці належать до кельтських народів. Їхня самоназва Cymru означає "співвітчизник", а на прапорі з давніх часів зображено червоного дракона - Ddraig Goch

Генетичну відокремленість валлійців професор пояснює гористим рельєфом Уельсу. На його думку, саме він не дав англам, саксам та іншим мігрантам, які прийшли на острів, повністю злитися з місцевим населенням.

Відомості про генетичну відособленість валлійців від інших народів Британії з’явилися більше року тому. Тоді аналіз півтисячі добровольців показав, що чоловіки-валлійці часто несуть незвичайну форму Y-хромосоми.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.