Спецпроект

В музеї мадам Тюссо поповнення. ФОТО

В музеї воскових фігур мадам Тюссо з'явився гравець футбольного клубу "Барселона", Леонель Мессі. На підході - копія творця Apple, Стіва Джобса.

Про це повідомляє Спілка користувачів iPhone та iPad.

Приурочили появу Стіва Джобса у мадам Тюссо до річниці смерті творця Apple. Виглядає восковий Джобс надзвичайно реалістично.

Технології створення фігур за 200 років практично не змінились

Фігура обійшлася творцям в $ 200 000 і стала результатом тримісячної кропіткої роботи команди досвідчених скульпторів. Восковий двійник буде офіційно представлений громадськості 27 вересня 2012 в Гонконзі, після чого почнеться його тур по інших містах Азії.

Тим часом футболіста Леоніла Мессі вже можна подивитись в музеї. Він застиг у позі переможця з піднятими догори руками.

У роботі над восковими фігурами й донині використовується та сама методика, яку вперше застосувала мадам Тюссо більше двох сотень років тому. Анатомічні пізнання скульпторів дозволяють їм створювати більш ніж достовірні зображення. При роботі над восковою фігурою волоски вставляються в голову вручну невеликими прядками - за допомогою спеціальної роздвоєної голки. По завершенні цієї процедури волосся миється, підстригається і укладається. Кожна риска промальовується за допомогою гуаші, прожилки на білках очей створюються за допомогою тонких шовкових ниток.

 Обличчя Стіва Джобса виглядає дуже реалістично

 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.