Спецпроект

В Євпаторії готують діораму Чорнобильської АЕС

В Євпаторії в музеї аварії на Чорнобильській АЕС «Зірка Полин» намічено відкриття діорами АЕС, що зображає її в перші години після вибуху.

Про це пише агентство е-Крим.

Діорама представить зруйнований четвертий енергоблок АЕС на тлі житлових будинків і безхмарного неба. Подібне висвітлення аварії з'явиться в країні вперше.

Автором діорами став кримський художник Іван Кудрявцев. Це його друга робота, зроблена за замовленням музею. Раніше художник створював панораму АЕС.

Діорама загальною площею більше чотирьох квадратних метрів написана на полотні олійними фарбами. Ракурс діорами обраний таким чином, щоб якомога ширше показати просторову глибину та реальні масштаби аварії. При показі діорами планується використовувати штучне освітлення і звуковий супровід.

Відкриття діорами буде приурочено до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відзначається 14 грудня.

В квітні в Євпаторії відбулося урочисте відкриття музею «Зірка Полин», присвяченого аварії на Чорнобильській АЕС. У музеї представлена ​​найбільша в Криму експозиція, що розповідає про аварію на ЧАЕС та її наслідки. Також в музеї представлена ​​об'ємна панорама довжиною сім метрів.

Теми

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.