Спецпроект

Музей катастроф в Малореченському поповнився експонатом з підлодки "Курск"

У Малоріченський храм-маяк святителя Миколая Чудотворця переданий фрагмент шпангоута внутрішнього каркаса атомного підводного човна "Курськ".

Про це пише Крымское информационное агентство.

Експонат передав у музей житель Сєвєроморська полковник медичної служби у відставці Олександр Бородін, який в роки після загибелі «Курська» очолював групу експертів з вивчення причин загибелі членів екіпажу підводного човна. Також у передачі брали участь брат Олександра Бородіна Микола Бродин, а також алуштінец Олександр Воротнюк.

Як розповів кореспондентам Олександр Воротнюк, після загибелі підводного човна Олександр Бородін був призначений керівником медичної групи. «У процесі цієї роботи Олександр Бородін якось попросив співробітників вирізати невеликий шматочок субмарини, як він пояснив,« особисто, на пам'ять ». Сам метал цього фрагмента - унікальний сплав, що застосовувався при будівництві саме цього підводного човна », - розповів Олександр Вротнюк.

Як зазначив настоятель храму Святителя Миколая чудотворця отець Сергій, історичний фрагмент буде встановлений на підставці прямо перед південним вікном, спрямованим на море.

2 серпня 2000 в Баренцевому морі, в 175 км від Сєвєроморська, на глибині 108 метрів затонув атомний підводний човен з крилатими ракетами К-141 «Курськ». Причиною катастрофи став вибух торпеди в торпедному апараті. В результаті загинули всі члени екіпажу (118 чоловік).

Теми

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.