Спецпроект

Партія пенсіонерів Ярославля започаткувала музей Діда Мороза

У Ярославській області може з'явитися незвичайний музей. Музей Діда Мороза. Автори ідеї - члени регіонального відділення партії пенсіонерів планують відкрити своє дітище в селі Великому Гаврилов-Ямського району, де створять цілий музейно-туристичний комплекс із 15 музеїв.

Про це пише Комсомольская правда.

За словами організаторів, їх вибір припав на Діда Мороза тому, що це всіма улюблений і популярний персонаж з цікавою і унікальною історією. І зовсім не через те, що цей Дідусь яскравий представник гвардії пенсіонерів.

Першим ділом улаштовувачі кинули клич серед своїх членів партії і попросили взяти участь у процесі організації музею. Активність громадян перевершила всі очікування. Вже за кілька днів в майбутній музей передали більше тисячі новорічних листівок, виданих ще в минулому столітті. Найдавніша з них була випущена в 1905 році. Але особливо організаторів чіпали листівки з Дідом Морозом радянського періоду.

"Більшість листівок малювалися професійними художниками, і сьогодні ми їх розглядаємо, як справжній витвір мистецтва. За оригінальним зображенням можна простежити всю історію нашої країни, - захоплений упорядник музею. - Ось Дід Мороз на запуску першого космічного корабля, а ось він відкриває Байкало-Амурську магістраль, а тут - на будівництво газопроводу".

Дійсно, кожна листівка окремий сюжет з життя радянських людей. Дідусь і листоноша, і геодезист, і космонавт, і мисливець, і хокеїст і навіть десантник. Словом, побачити Діда Мороза можна в будь-якій професії.

Відкриття нового музею планується лише наступного року, але зібравши вже зараз такі цінні листівки, організатори хочуть подарувати свято місцевим мешканцям та гостям вже в ці передноворічні дні. З перших експонатів музею створили експозицію "1000 професій Діда Мороза", яку можна подивитися в офісі партії пенсіонерів.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.