Спецпроект

Найджел Менселл відкриває музей вживаних авто

Чемпіон світу 1992 року Найджел Менселл разом зі своїм сином Лео задумав відкрити на острові Джерсі в Британії незвичайний музей. Він вирішив поєднати музей з дилерським центром із продажу старих автомобілів.

Про це пише sport.siteua.org.

У музеї будуть представлені спортивні трофеї і гоночні машини, на яких виступав сам Менселл в різні роки своєї кар'єри.

Відкриття музею відбудеться в січні 2013 року.

"Люди приходять і йдуть, але не кожному вдається залишити спадщину. Я сподіваюся, що унікальна будівля нашого музею і майбутні досягнення Лео стануть такою спадщиною. По правді кажучи, ми більше 20 років шукали будинок, у якому могли б розмістити зібрану колекцію. Найбільше мене тішить те, що, завдяки цьому проекту, ми змогли поєднати наші поточні та майбутні бізнес-інтереси. На першому поверсі будівлі розміститься салон з продажу автомобілів, а на другому поверсі - музей. Там будуть виставлені багато з тих речей, які раніше були недоступні публіці.

У музеї будуть представлені трофеї, які я виграв за роки виступу в картингу, в Формулі 3, Формулі 1, IndyCar, GP Masters - музей складатиметься з декількох тематичних секцій. У людей може бути різна думка, але на мій погляд, на даний момент подібна колекція не має аналогів у світі. Тут зібрано дуже багато пам'ятних речей зі світу автоспорту, які представляють великий інтерес. Вважаю, до нас будуть приїжджати численні туристи", - заявив Найджел Менселл.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.