У МОСКВІ ВІДКРИЛИ РЕСТАВРОВАНОГО ШЕВЧЕНКА. Фото

У Москві після реставрації встановили на попередньому місці монумент Тарасу Шевченку.

В церемонії відкриття брав участь міністр культури РФ Владімір Мєдінскій, повідомляє Лента.

У своїй промові Мєдінскій зазначив, що Шевченко був двомовним поетом, а його творчість зближує Росію і Україну . "Якби він дізнався про сьогоднішні події [агресію Кремля у Криму - ІП], він би сильно здивувався", - заявив чиновник.

На церемонії відкриття також виступив посол України в Росії Володимир Єльченко. Він назвав творчість Тараса Шевченка надбанням усього людства, а самого поета - "творцем української нації та сіячем її духовних якостей".

 Фото: РІА Новости

"Озираючись на шлях України та Росії, я хотів би сказати, що в критичні моменти розвитку наших відносин нам завжди вдавалося внести в діалог конструктивний дух згоди, взаєморозуміння і стабільності", - додав Єльченко. 

У 2012 році монумент демонтували, щоб завершити реставрацію в майстерні.

 Московський Шева

Відкриття відреставрованого пам'ятника Шевченку приурочене до 200-річчя з дня народження поета, яке відзначатиметься 9 березня. 

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Москві належить до об'єктів культурної спадщини РФ федерального значення. Скульптура роботи Юлія Синькевича, Михайла Грицюка та Анатолія Сніцарєва - це бронзова фігура поета заввишки 5,6 м на гранітному постаменті.

Пам'ятник встановлено в 1964 році, в часи правління Микити Хрущова. Поруч розташовані готель "Україна", Київський вокзал і метро "Київська".

Дивіться також:

У Будапешті з'явилася площа Шевченка. ФОТО

Урок ювілею Шевченка. Сіоніст Жаботинський про Кобзаря

Шевченко неполіткоректний: "москалі", "німота" і "полукацапи"

Найвищий в Україні пам'ятник Шевченкові стоїть без голови. ФОТО

"Шева" живий! Кобзар як приклад успішності та шикарного стилю

Тарас мав дружину і дітей. Про казахську родину поета

Інші матеріали за темою "Шевченко"

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.