АНОНС: У Києві презентують працю ідеолога націоналізму, вбитого нацистами

Перевидання праці провідного діяча українського національно-визвольного руху, ідеолога українського націоналізму Дмитра Мирона ("Орлика") "Ідея і Чин України" презентують у Києві.

Презентація приурочена до 89-ї річниці створення ОУН (3 лютого 1929 року). 

 

Дмитро Мирон ("Максим Орлик", "Орлик", "Піп", "Андрій"; 1911 - 1942) - провідний діяч ОУН(б), крайовий провідник ОУН на Північно-східних українських землях із центром у Києві (1941-1942). Загинув у перестрілці з агенами нацистського СД на розі сучасних вул. Б. Хмельницького та Лисенка.  

У заході візьмуть участь Голова Проводу Організації українських націоналістів (бандерівців), Генеральний секретар Світового конгресу Українців Стефан Романів, директор НАЦ "Українські студії стратегічних досліджень" Юрій Сиротюк та редактор офіційного видання ОУН(б) "Шлях Перемоги" Віктор Рог.

2 лютого, п’ятниця, 11.00

Місце: прес-центр Української інформаційної служби (м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9).

Організатори: Українські студії стратегічних досліджень та Українська інформаційна служба.

Вхід вільний.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.