На Волині знайшли артилерійські снаряди Другої світової війни. ФОТО

За два дні піротехніки вилучили та знищили десять артилерійських снарядів часів Другої Світової війни, які знайшли волиняни.

Про це повідомляє Таблоїд Волині.

 Фото: Таблоїд Волині

Небезпечні знахідки громадяни зробили у лісах Володимир-Волинського, Ківерцівського, Маневицького і Турійського районів, йдеться у повідомленні.

Зокрема, 18 лютого староста Гайківської сільради випадково знайшов 122-міліметровий артснаряд.

Того ж дня у лісовому масиві біля села Туровичі "чорні" археологи відкопали відразу сім снарядів калібру 76 міліметрів.

 Фото: Таблоїд Волині

Наступного дня, 19 лютого, рятувальники отримали повідомлення від волинян про підозрілі знахідки поблизу сіл Тростянець та Годомичі. Сапери ідентифікували їх як 152- та 76-міліметрові артилерійські снаряди часів останньої війни.

 Фото: Таблоїд Волині

Усі вибухонебезпечні предмети вилучили та знешкодили бійці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС.

Рятувальники нагадують, що усі подібні знахідки, незважаючи на значний вік, вкрай небезпечні, тож волинян закликають у жодному разі не чіпати їх, а негайно телефонувати на номер "101".

Читайте також:

Тисячу жителів Кельна евакуювали через бомбу часів Другої світової

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.