Королева Єлизавета II зробила свій перший пост в Інстаграм

Королева Великої Британії Єлизавета II вперше особисто зробила пост у соцмережі Instagram. На офіційному блозі британського королівського дому вона виклала фото архівного листа 1843 року, виставленого в музеї науки в Лондоні.

Про це повідомляє Бабель із посиланням на CNN.

Автором листа є винахідник першої аналітичної обчислювальної машини і математик Чарльз Беббідж. Лист був адресований принцу Альберту.

"Сьогодні, відвідуючи музей науки, я з цікавістю виявила лист з Королівського архіву, написаний у 1843 році моєму прапрадіду принцу Альберту. [...] У листі Беббідж розповів королеві Вікторії та принцу Альберту про свій винахід "аналітичної машини", на основі якої були створені перші комп'ютерні програми Адою Лавлейс, дочкою лорда Байрона.

Сьогодні я мала задоволення дізнатися про дитячі ініціативи комп'ютерного кодування, і мені здається доречним, що я публікую цей пост в Instagram в музеї науки, який давно відстоював технології, інновації і надихнув наступне покоління винахідників", — написала королева.

 Переглянути в Instagram

У коментарях до посту адміністрація музею подякувала.

Читайте також:

Директор Британського музею: вивіз мармурів Парфенону був "креативним актом"

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.