2004: Володимир Олійник скандує "Зека - геть!" ВІДЕО

Після ухвалення змін до закону "Про судоустрій", одним з авторів якого є депутат-"регіонал" Володимир Олійник, черкащани знайшли відео, як цей політик на мітингах 2004 року кричав "Зека геть!".

Черкащани передали відповідне відео Інсайдеру.

Як відомо, Олійник на той момент втратив посаду черкаського мера і приєднався до "Батьківщини", за списком якої 2006-го пройшов до парламенту.

Серед іншого Олійник закликав черкащан "брати родини і хоч на день поїхати на Майдан", де на той момент проходили акції протесту, "щоб побачити ту добродушну ауру любові".

Він же схвалював дії молодих людей, які на Банковій барабанили в бочки і протестували проти фальсифікації виборів.

"Там [на Майдані] народжується нація", - заявляв Олійник.

Учорашнім законом запроваджено статтю про екстремізм, згідно з якою, за заклики до зміни влади карають позбавленням волі до трьох років.

Дивіться також:

2004: Азаров на помаранчевому Майдані. ВІДЕО

"Долой безнаказанность чинуш!" Листівка Януковича 1990 року. ФОТО

"Покращення життя вже сьогодні". Ролики Партії регіонів. ВІДЕО

Агітпроп за Януковича. СКАНИ

Як "регіонал" прославляв нацистського колаборанта

2004: знищений номер "Урядового кур'єру". ФОТО

Як Чечетов у 2005 році являвся з повинною. ДОКУМЕНТИ

Інші матеріали за темою "Партія регіонів"

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.