Українська правда
Історична правда

Христос у пеклі. Деталі Великодніх ікон

Теми: релігія, християнство, XI сторіччя, XIV сторіччя, XV сторіччя, XVI сторіччя, XVII сторіччя, XX сторіччя, православ'я, УГКЦ, УПЦ МП, УПЦ КП, Київська Русь, Візантія, Грузія, Велике князівство Литовське, Росія, Україна, Молдова, Польща, Італія, Німеччина, Чехія, живопис

У західній живописній традиції прийнято зображати Воскресіння Христа за розповідями солдат, які вартували запечатану владними структурами римської провінції Іудея печеру з Його тілом.

Також малюють жінок, які на світанку в неділю принесли пахощі, щоб підготувати Страченого до поховання, і разом із вартовими чули землетрус і бачили відвалений від печери камінь з неторкнутими печатками і "мужів в одежах блискучих".

Натомість іконописці східного обряду уникали зображувати сам момент Воскресіння - бо це таїнство сталося в печері, його не бачило жодне людське око. Землетрус, який відвалив камінь від входу до печери, стався вже після чуда - щоб показати солдатам і жінками, що в печері вже нікого немає, тільки пелени, в які було загорнуте тіло Христа.

У православній та інших східних церквах Великодньою іконою є "Зшестя в ад". Часто її підписують як "Воскресіння Христове". Але зображено на ній події не Великодня, а попереднього дня - Великої Суботи. Як усі померлі Ветхого завіту, Христос спускається в пекло.

Пройшовши людським шляхом в обитель смерті, Господь діє там своєю Божественною природою. Він знищує браму Пекла, відкриваючи з нього вихід. Первородний гріх Адама більше не прирікає людство.

Великодня молитва "Смертю смерть подолав" означає саме те, про що в ній говориться. "Історична Правда" вітає усіх християн з Найголовнішим святом і пропонує детальніше роздивитися, що ж зображено на Великодніх іконах.

Христос Воскрес!

Підготував: Павло СОЛОДЬКО

Дивіться також: "Як помирав Ісус Христос і що таке розп'яття"20 фото
Артефакти за темою:
релігія
Останні надходження
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter