Українська правда
Історична правда
КОМЕНТАРІ - 248
Maugli_ _ 11.11.2010 16:22
voto:
Так що у Гуті Пеняцькій, котра вочевидь не була опорою партизан чи диверсантів, інший почерк помсти.
Гута Пеняцка як раз і була опорою радянських диверсантів. Див. "Сільниє духом" Мєдвєдева.
===
Вам надо идти на Гуту-Пеняцкую. Немцев там нет. Вот она, Гута, недалеко. — Владек взял карандаш и начертил им кружок на карте, раскинутой на столе. — Это не деревня, а крепость. Вокруг нее крестьяне поставили свои посты с пулеметами. Почти у каждого есть винтовка, гранаты. Женщины и те владеют оружием. Только вы там эти... ваши снимите. — Он показал на трезуб на шапке Крутикова, которую тот забыл снять.
===

Загін Крутикова був прообразом майбутніх "спецзагонів" МВД, він вдавав себе за українських повстанців.
ja zi lvova _ 11.11.2010 16:19
Хархама

Даун Ви неотесаний! Перше ніж триндякати про те чим не відмітилась в історії Європи Галичина, - почитайте загальнодоступний підручник з історії (України , Європи , чи навіть Росії).
- Історично-архітектурні памятки культури Білих Хорватів (Тустань, Стільсько, Бубнища)
- Хто зупинив хід татаромонголів в Європу? (хоса про це мабуть сучасні русскіє нащадки татаро-монголів бажають не згадувати.
- Король Данило!!!!!!! Всякими романовими навіть не пахло, але тільки завдяки йому мали свій титул.
- Перша друкована книга на території Східноєвропейських країн.
-Перші університети, школи, акадамії (тоді коли східніше навіть малювати не вміли не те що писати і читати)
- Навіть дибілоїд табачник визнав культурно-історичні надбання Галичини і внесок галичан в збереження православних традицій
Можна продовжувати до бесконечності.

Тому згинь з своїм триндижем Хархама!!!!
Matthew _ 11.11.2010 16:18
Спробуйте знайти у численних російських книжках "про війну" хоч один епізод, де б росіяни з повагою поставилися до загиблого ворога...

Я плохо помню содержание "Войны и Мира" или "Севастопольских Рассказов"- не мои любимые книги.

Готов попросить помощь зала.

Однако примеры такого уважения есть, я их привёл.

Поэтому фразу "Повага до військового супротивника є чимось абсолютно незбагненним для московських мізків. " считаю не только мерзкой, но и крайне невежественной.

А про краткосрочный роман Сталина и Гитлера я уже высказался.
olexa_k _ 11.11.2010 16:16
Matthew:
Поправка:
Малось на увазі взяття Києва
olexa_k _ 11.11.2010 16:14
Matthew:
По-перше, Гітлера перемогла коаліція і про американську допомогу СРСР, ви, мабуть, добре знаєте.
По-друге СРСР стосовно України це окупант і могильник. І як можна казати, що радянський режим був кращий від німецького, якщо трупами українців ( проти інших народів немаю нічого - хай собі самі дають раду зі історією) устелені військові успіхи. Думаю, ви знаєте, що лише взяття коштувало більше ніж 330 тис. життів. З них 278 тис - це новобранці, які були практично без зброї, бо їх називали зрадниками і зброї майже не давали.
Так само не може бути зрадою і те, що галицькі українці воювали на боці Німеччини, тому що не було добровільного входження - СРСР окупував ці землі.
Так що ці режими абсолютно однакові і Україна була окупованою територією. Так що кожен українець мав право використовувати у тактичних інтересах кожну із воюючих сторін для того, щоб отримати якісь вигоди для подальшої боротьби за власне життя, сім'ю і незалежну Україну.
voto _ 11.11.2010 16:12
Із маленької брехні "богданів" творять велику брехню "в'ятровичі".
Кому цікаво, погугліть і знайдете, яка система помсти "за своїх" діяла у німців під час другої світової війни.
Я до речі також пережив їхню помсту, коли у селі партизани вбили 9 німців.
Зігнали на вигін все село і розстріляли кожного десятого.
Мою маму, зі мною на руках, пронесло.
А от село, котре було базою партизан, було винещено до тла.
Так що у Гуті Пеняцькій, котра вочевидь не була опорою партизан чи диверсантів, інший почерк помсти.
І друге суттєве зауваження, що відповідно до Нюрнбергського трибуналу, усі добровольці СС, незалежно від ознак їх формування, визнаються злочинцями.
Так, що панове історики, карти Вам у руки до вияснення, хто у дивізії СС "Галичина" був добровольцем, а кого туди загнали примусово.
Хоч, як на мене - це питання риторичне.
Matthew _ 11.11.2010 16:11
А які заслуги?

Ну основная заслуга, наверное, в том, что Вы пишите по-украински, у Вас, какое-то образование,
работа и т.д.

При любимых Вами наци Вы с лучшем случае были бы скотником, который может немного объясняться с хозяевами по-немецки.

А в худшем вообще бы Вас не было.
Хархама _ 11.11.2010 16:11
olexa_k:
Matthew:
Де ваша об'єктивність? Щось не бачив від Вас засудження російських царів, імператорів, більшовиків за порушення статусу України. Наприклад, більшовики були визнали УНР, а потім військом на них поперли. Не чув засудження Сталіна і Ко та усіх по ньому.
Зате Ви постійно не визнаєте Українських державних утворень, військових (партизанських, терористичних) формувань які боролися за незалежну Україну.
Ви не шукаєте істину, а подаєте майже всі події і явища у трактуванні подібному тому, який дає офіційна Москва дуже тривалий час.
Большевики УНР не признавали. И какое именно государственное образование вы призываете признать, Донецко-Криворожскую республику?
Matthew _ 11.11.2010 16:07
УНР до речі і Росія визнала :о)
А ще: Німеччина, Австро-Угорщина, Болгарія, Туреч­чина, Румунія, Польща, Ватикан, Литва, Латвія, Фінляндія, Естонія, Данія, Норвегія, Персія, Швей­царія, Швеція.
Більше буде ніж Науру і Нікарагуа :о)

Не Россия, а большевики (сами никем не призанные).

А потм не смешите меня - "Німеччина, Австро-Угорщина, Болгарія, Туреч­чина"
Это же союзники! После их поражения и заключения соответствующих мирных договоров это признание стало фикцией.
MEMENTO_R _ 11.11.2010 16:05
Matthew:
Тем не менее отрицать некоторые заслуги Советской власти - это так же неисторично, как и
отрицать её преступления.
А які заслуги? Індустріалізація? Це коли загнали в могилу кілька мільйонів українців, щоб побудувати заводи і шахти і привезти туди сотні тисяч росіян? Ну так кажуть Гітлер хотів зробите чисто те саме, правда везти на новозвільнені землі планував не росіян а німців.
Maugli_ _ 11.11.2010 16:05
Maugli_:
історик Андрій Боляновський виявив у Архіві актів нових (колишній архів ЦК ПОРП) у Варшаві оригінальне повідомлення міністра польського еміграційного уряду в Лондоні В. Баначека, в якому чітко зазначено: «24 лютого 1944 р. підрозділ німецької таємної польової поліції пройшов поблизу Гути Пеняцької, і місцеве населення, вважаючи, що це український загін, почало обстрілювати підрозділ. Як результат, було вбито 6-8 німців. 27 лютого каральний підрозділ таємної польової поліції увірвався до Гути Пеняцької...
Єдине уточнення - по німцях стріляло не польське населення (не самогубці ж вони, врешті-решт), а спецзагін лейтенанта Бориса Крутікова. Ці покидьки належали до загону НКВД під керуванням Мєдвєдєва і Гута Пеняцька була не першим селом, на яке вони навели карателів. У Рівненській області за таких самих обставин німцями було знищено село Рудня Бобровська. Радянські "херої"-партизани навіть не спробували захистити людей, в яких мешкали.
Matthew _ 11.11.2010 16:02
Зате Ви постійно не визнаєте Українських державних утворень, військових (партизанських, терористичних) формувань які боролися за незалежну Україну.

На мой взгляд не делом занимались ребята из УНР. Надо было сначала с основным общим врагом расправиться - большевиками, а уж потом решать какой будет Россия - единой и неделимой или не очень.

В какой-то мере это касается и II-й мировой. Как ни ужасен был сталинизм, последствия нацистской оккупации Украины были бы (и были!) много чудовищней.

Посему любое сотрудничество с Гитлером - Чемберлена, Сталина, ОУНовцев - преступно.

Другое дело что у РККА был не только парад в Бресте, но и заслуженный Парад Победы
Частично это вину искупает. Если бы не они, никто бы Гитлера не победил. Простой факт.
Павло Солодько _ 11.11.2010 15:59
kamalazy:

Я думаю, ви перебільшуєте. Польська вікі повідомляє, що різанину здійснив 4-ий полк поліції СС, рештки якого тільки улітку 1944-го були прилучені до "Галичини". Там же можна прочитати про дику суміш чинників, унаслідок яких загинули люди. Якщо до цієї різанини причетні українці, мені соромно. І разом із Ющенком, який відкрив пам'ятник, я готовий попросити вибачення у поляків. Це минуле. Власне, моя стаття - про примирення.
Maugli_ _ 11.11.2010 15:58
Matthew:
Я - убеждённый антисталинист.
Довго плакалъ... Цікаво, а хто ж тоді міг би вважатися "переконаним сталіністом"?..
MEMENTO_R _ 11.11.2010 15:58
Matthew:
Это ерунда. После распада Австро-Венгрии и революциив Германии УНР признавали , в основном государства, которым самим без году неделя - Польша, Чехословакия и т.д. Как правило,
в обмен на территориальные уступки.
УНР до речі і Росія визнала :о)
А ще: Німеччина, Австро-Угорщина, Болгарія, Туреч­чина, Румунія, Польща, Ватикан, Литва, Латвія, Фінляндія, Естонія, Данія, Норвегія, Персія, Швей­царія, Швеція.
Більше буде ніж Науру і Нікарагуа :о)
Maugli_ _ 11.11.2010 15:55
Matthew:
Але я просив приклад з літератури.

Причём здесь литература?
Для [I]таварісчєй[/I], що мають слабку пам"ять, нагадую:
===
Maugli_ _ 11.11.2010 13:40
А наші північні сусіди того цілком щиро не зрозуміють. Повага до військового супротивника є чимось абсолютно незбагненним для московських мізків. Спробуйте знайти у численних російських книжках "про війну" хоч один епізод, де б росіяни з повагою поставилися до загиблого ворога...
===

Matthew:
Ну а Сталин пил за Гитлера всё-таки не на Параде Победы.
А коли? Не соромьтеся, розкажіть...
Matthew _ 11.11.2010 15:55
Наприклад, більшовики були визнали УНР, а потім військом на них поперли. Не чув засудження Сталіна і Ко та усіх по ньому.

Слушайте, я не могу в каждом посте не в тему писать.

Я - убеждённый антисталинист. К Ленину и прочим ранним большевикам отношусь также крайне негативно. К Хрущёву-Брежневу и т.д - уже ровнее.

Тем не менее отрицать некоторые заслуги Советской власти - это так же неисторично, как и
отрицать её преступления.
Maugli_ _ 11.11.2010 15:52
kamalazy:
Інститут національної пам’яті Польщі стверджує, що різанину села Гута Пеняцька вчинили понад півтисячі вояків дивізії Ваффен СС “Галичина” разом із місцевими українцями із УПA.
Ще раз: це радянська фальшивка. Поляки вже й самі розібралися.

історик Андрій Боляновський виявив у Архіві актів нових (колишній архів ЦК ПОРП) у Варшаві оригінальне повідомлення міністра польського еміграційного уряду в Лондоні В. Баначека, в якому чітко зазначено: «24 лютого 1944 р. підрозділ німецької таємної польової поліції пройшов поблизу Гути Пеняцької, і місцеве населення, вважаючи, що це український загін, почало обстрілювати підрозділ. Як результат, було вбито 6-8 німців. 27 лютого каральний підрозділ таємної польової поліції увірвався до Гути Пеняцької і повністю знищив село й приблизно 500 осіб були вбиті» (AAN. — Ministerstwo Spraw Wewn., Wydziaй загін, поча- Sprawozdanie sytuacyjne Nr. 15/1944. — S. 24).
Matthew _ 11.11.2010 15:51
Але я просив приклад з літератури.

Причём здесь литература? Памятник и почётная могила существуют в Москве и Подмосковье в материальном обличье? Если трудно найти - я конечно ссылки вышлю, но куда уж легче?

Ну а Сталин пил за Гитлера всё-таки не на Параде Победы.
olexa_k _ 11.11.2010 15:49
Matthew:
Де ваша об'єктивність? Щось не бачив від Вас засудження російських царів, імператорів, більшовиків за порушення статусу України. Наприклад, більшовики були визнали УНР, а потім військом на них поперли. Не чув засудження Сталіна і Ко та усіх по ньому.
Зате Ви постійно не визнаєте Українських державних утворень, військових (партизанських, терористичних) формувань які боролися за незалежну Україну.
Ви не шукаєте істину, а подаєте майже всі події і явища у трактуванні подібному тому, який дає офіційна Москва дуже тривалий час.