Українська правда
Історична правда
КОМЕНТАРІ - 93
kyrylo galushko _ 21.02.2013 00:35
Ostap Pidoprygora:
якщо так дивитися то і Бессарабія була васалом Осм. імперії.
------------------------------
вибачте, у нас з Вами п-п Остапе просто починає виглядати діалог як суцільний лікнеп. Я людина ввічлива, але моє педагогічне навантаження на цей семестр вже визначене. Нічого особистого, тільки це вже останнє. Бессарабія не була окремим субєктом, який міг бути чиїмось васалом. Було Молдавське князівство, до якого входила північна і середня Бессарабія. Князівство було васалом Османської імперії. Нижня Бессарабія була Буджаком, який за будь яких обставин був частиноюОсманської імперії. Звертайтеся до української Вікіпедії, дуже прошу.
Ostap Pidoprygora _ 20.02.2013 23:30
kyrylo galushko:
kyrylo galushko:
Ostap Pidoprygora:
Османську імперію зі схеми потрібно прибрати, 27 річне володіння Камянцем-Подільським це ще не означає, що Османська імперія володіла частиною України.
--------------------------
а кримське ханство - це яка держава?)
----------------------------------
з 1478 (здається) року Кримське ханство стало васалом Османської імперії. тому ми її нікуди не можемо подіти)))) а Камянець - то дрібнота на тлі трьохсот років...)))
Ну якщо так дивитися то і Бессарабія була васалом Осм. імперії.
kyrylo galushko _ 20.02.2013 21:37
kyrylo galushko:
Ostap Pidoprygora:
Османську імперію зі схеми потрібно прибрати, 27 річне володіння Камянцем-Подільським це ще не означає, що Османська імперія володіла частиною України.
--------------------------
а кримське ханство - це яка держава?)
----------------------------------
з 1478 (здається) року Кримське ханство стало васалом Османської імперії. тому ми її нікуди не можемо подіти)))) а Камянець - то дрібнота на тлі трьохсот років...)))
kyrylo galushko _ 20.02.2013 18:52
Ostap Pidoprygora:
Османську імперію зі схеми потрібно прибрати, 27 річне володіння Камянцем-Подільським це ще не означає, що Османська імперія володіла частиною України.
--------------------------
а кримське ханство - це яка держава?)
Yustas1917 _ 20.02.2013 18:16
Ostap Pidoprygora:
Османську імперію зі схеми потрібно прибрати, 27 річне володіння Камянцем-Подільським це ще не означає, що Османська імперія володіла частиною України.
***
???
А що це означає?
Yustas1917 _ 20.02.2013 18:09
kyrylo galushko:
Yustas1917:

А татарами там і не пахло....
Ну, якщо говорити про сучасні народи (нації), то зрозуміло - 19 ст. Але узбеки справді вважають, що вони з Самарканду й Бухари, а не від Узбека. А туркменти взагалі 5 тис. років тому утворились.
-----------------------------
те, що попереднє населення Криму у 13 ст отримало домішку ще однієї хвилі тюрків, як до того хозарів, половців не робить цю домішку якоюсь окупацією, з якою треба до сьогодні палко боротися. так можна боротися з угорцями: чому вони у 9 ст окупували землі, які перед тим були зайняті частково словянами?
***
Пригадуєте скільки слов'ян і татар нараховував у Криму Евлія Челебі?
Ostap Pidoprygora _ 20.02.2013 15:22
Османську імперію зі схеми потрібно прибрати, 27 річне володіння Камянцем-Подільським це ще не означає, що Османська імперія володіла частиною України.
Pavlo Us _ 20.02.2013 13:54
Что вообще за нелепость привязывать историю народа к его текущему названию? Попахивает шизофренией. Эдак мы прийдем к тому, что украинцы и итальянцы появились в 19 веке. Феерический бред.
kyrylo galushko _ 20.02.2013 13:42
Yustas1917:

А татарами там і не пахло....
Ну, якщо говорити про сучасні народи (нації), то зрозуміло - 19 ст. Але узбеки справді вважають, що вони з Самарканду й Бухари, а не від Узбека. А туркменти взагалі 5 тис. років тому утворились.
-----------------------------
те, що попереднє населення Криму у 13 ст отримало домішку ще однієї хвилі тюрків, як до того хозарів, половців не робить цю домішку якоюсь окупацією, з якою треба до сьогодні палко боротися. так можна боротися з угорцями: чому вони у 9 ст окупували землі, які перед тим були зайняті частково словянами?
kyrylo galushko _ 20.02.2013 13:19
Мария Ильина:
Класна схема. Аби ще й хронологічні періоди з боку подописувати.
------------------------------
зі схемою можна надалі що завгодно робити))) у неї була просто технічна мета примітивно показати ту колізію, через яку пішла суперечка про "українськість"
kyrylo galushko _ 20.02.2013 13:17
physicist:
To Microbiologist:

Той факт що саме Україна є історичною Руссю є відомим.
Враховуючи той факт що ця країна має газ, нафту і ядерну зброю, то мрія відібрати у неї назад ім'я Русь є утопічною. А дві різні сутності не повинні називатися однаково. .
---------------------------
Думаю, пане, що десь так воно і є. причини "ребрендінгу" у неможливість відкотити історію на 300 років назад...
dfncjy _ 20.02.2013 12:50
+100%
Мария Ильина _ 20.02.2013 09:58
Класна схема. Аби ще й хронологічні періоди з боку подописувати.
Juxym _ 20.02.2013 06:25
Yustas1917:

Після цього абзацу далі читати не став. Викладач повинен мати якусь етику і подібних питань не задавати.
Краще б і не писав би, коли не читав. Писатель, однако.
physicist _ 20.02.2013 03:53
PS. Наведені міркування зовсім не означають що ми повинні відмовитися від претензій на спадщину історичної (тобто Київської) Русі і віддати все Москві.
physicist _ 20.02.2013 03:47
To Microbiologist:

Той факт що саме Україна є історичною Руссю є відомим.
Проблема в тому що ця назва (правда в трохи видозміненій формі) зараз використовується іншою країною, яка за останні 300 років так цю назву полюбила, що ні за що від неї тепер не відмовиться. Враховуючи той факт що ця країна має газ, нафту і ядерну зброю, то мрія відібрати у неї назад ім'я Русь є утопічною.
А дві різні сутності не повинні називатися однаково.
Нагадаю, що саме це було причиною переходу на (відносно новий) етнонім ''українці''.
physicist _ 20.02.2013 03:21
Той хто заперечує цей висновок (в його застосуванні до України) свідомо чи ні грає на користь шовіністичної московської тези що '' нікакой Украіни нє било, нєт і бить нє можєт''
"Історична правда" спільно з Польським Інститутом у Києві презентує проект про найдраматичніший момент польсько-українського етнічного конфлікту
Завантажити матеріали за темою (12,2 мб, PDF)