Спецпроект

Янукович "почистив" Інститут національної пам’яті

Президент Віктор Янукович звільнив Дмитра Вєдєнєєва з посади заступника голови Українського інституту національної пам'яті.

Відповідний указ розміщено на сайті президента.

Як сказано у документі, Вєдєнєєва звільнено "відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України".

Крім того, Янукович звільнив Олега Омельченка з посади заступника голови Українського інституту національної пам'яті так само "відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України".

Нагадаємо, що доктора історичних наук Вєдєнєєва було призначено заступником голови УІНП 2 листопада 2010 року. На "Історичній Правді" можна прочитати роботи Дмитра Валерійовича: про обставини загибелі ковпаківського комісара Руднєва і про смерть генерала Ватутіна після бою з підрозділом УПА.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…