Спецпроект

Адвокати Дем'янюка оскаржили вирок

Адвокати Івана-Джона Дем'янюка, засудженого до 5 років арешту за обвинуваченням у причетності до вбивства тисяч євреїв, оскаржили вирок.

Адвокати направили касаційну скаргу до Федерального суду Німеччини, повідомляє ТСН з посиланням на "Німецьку хвилю".

Зі свого боку, ще одну скаргу направила прокуратура Мюнхена, яка виступає проти звільнення обвинуваченого.

Очікується, що процедура перевірки вироку може затягнутися на невизначений термін.

Проводити її буде Федеральна судова палата, яка, за словами представників мюнхенського суду, навряд чи отримає необхідні документи у цьому році.

На те, щоб надати обґрунтування вироку, у суду є 6 місяців, ще кілька тижнів буде потрібно на обґрунтування ревізії.

Як відомо, 12 травня 91-річного Івана Дем'янюка було засуджено до 5 років позбавлення волі.

Згідно з матеріалами справи, він, будучи наглядачем, "був причетним до вбивства" майже 30 тисяч ув'язнених нацистського табору Собібор в Польщі.

Зважаючи на вік обвинуваченого, суддя розпорядився звільнити його з-під варти на час розгляду апеляції.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська