Анонс: презентація книги В'ятровича "З грифом "Секретно"

У Києві презентують книгу В'ятровича "Історія з грифом "Секретно".

Презентація відбудеться в понеділок, 14 листопада, о 18:30. Місце: книгарня "Є", вулиця Лисенка, 3. 

Ви матимете унікальну можливість зустрітися з автором та ще живими героям книги — фігурантами колись таємних справ радянської спецслужби.

Чому зраджували і чи зраджували? Чому ставали героями і чи справді були ними? Чому "всесильний КГБ" не втримав влади? Відповіді на ці питання десятиліттями ховали під грифами "Секретно". Сьогодні ж Володимир В'ятрович, який розсекретив архіви КГБ, розповідає про таємниці української історії.

Сюжет книги побудований на протистоянні СРСР та українського народу. Проте це не історія війни системи і руху, а історії людей по обидва боки цієї майже столітньої боротьби.

  • люди, які кидали виклик системі і люди, які були втіленням системи
  • щоденне життя таємних органів: фальсифікації, оперативні розробки, агентурні операції
  • глобальні інформаційні війни за українське минуле
  • механізми депортацій та нутрощі тюремної системи
  • поразка переможців — СРСР проти УПА
  • справжні причини Чорнобильської катастрофи
  • агонія спецслужби в останні дні СРСР

Учасники: кандидат історичних наук, директор Архіву Служби безпеки України (2008—2010) Володимир В'ятрович, громадські діячі, політв'язні і герої "Історії з грифом "Секретно" Євген Сверстюк та Василь Овсієнко, історик Іван Патриляк, керівник TCН.ua Вадим Осадчий та редактор рубрики "Погляди" ТСН.ua Орест Сохар.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.