АНОНС: лекція Кальницького про забудовників Києва

Сьогодні, 13 червня, о 19.00 києвознавець Михайло Кальницький прочитає лекцію на внутрішньому подвір’ї Гостиного двору.

Про це він повідомив у своєму блозі.

Тема лекції: "Бездарні забудовники проти історичного Києва".

Йтиметься про те, які чинники (економічні, правові, містобудівні) визначали формування забудови столиці років сто тому за часів колишніх "будівельних лихоманок" і що відбувається тепер.

Тривалість – близько двох годин.

 

Вхід вільний (крізь арку з боку церкви Пирогощої).

Дивіться в розділі "УП-Відео" слайд-шоу про Гостиний двір і забудовників

"Незрівнянний гарматник" Семен Лощенко

Він народився і виріс на окупованій тепер Луганщині, був наймолодшим бойовим комбригом Армії УНР. Його гармата під Крутами "наробила багато клопоту більшовикам". Нарешті є його фото, дата смерті і віднайдено могилу. Досі вважався зниклим у 1940-х роках, а помер у 1980-х.

Ті, що вижили. 37 портретів крутянців

Біографія крутянця: виключений із кадетського корпусу в Тифлісі за українофільство, учасник бою під Крутами, лицар Залізного хреста за Зимовий похід і бої, боронив Польщу від нацистів як офіцер полку люблінських уланів, учасник Армії крайової, загинув під час Варшавського постання…

«Симон Петлюра інтернаціоналізує українське питання піснею»: невідома історія тріумфу «Щедрика» в Європі

«Завдяки цій державній інституції генерал Петлюра, керівник нової республіки вирішив спробувати показати світу окремішнє існування та етнічну ідентичність свого народу. – Пише французький критик.
– Які ці люди далекі від нашого мізерного прагматичного менталітету, яка в них відчувається віра! Дві години співу "a capella" іноземною мовою закінчилися чотирикратним викликом на біс – це характеризує найкраще успіх цього вечора».

КРУТИ. Народини нового українця

Крути – це перше зірвання лаштунків невільничої комедії, що відбувалася – в час революції! – на землях України, перше прозріння, що влада – то боротьба, а держава – то кров і залізо. Без Крут навіть такий акт, як акт 22 січня, був би документом без підпису. Бо такі акти мало "виголосити" – такі акти треба чинити.