В Києві вшанують 70-річчя УПА

З нагоди 70-річчя УПА в Києві відбудеться урочистий вечір і відкриється виставка.

 

В Києві відбудеться урочистий вечір "Українській Повстанській Армії – 70: знаємо, пам’ятаємо, шануємо". Захід приурочено до 70-річчя створення УПА.

Час і місце: 14 жовтня, неділя о 14.00-16.00. Київський міський Будинок вчителя (вул. Володимирська, 57).

Участь у заході візьмуть: заступник голови Всеукраїнського братства ОУН-УПА, член Світового Ювілейного Комітету з відзначення 70-річчя УПА Орест Васкул; історик, голова Вченої ради Центру досліджень визвольного руху Володимир В’ятрович; кобзар, бандурист, лірник Тарас Компаніченко та музичний гурт "Хорея козацька"; ветеран Української Повстанської Армії та один із учасників Норильського повстання 1953-го року Степан Семенюк та інші.

Також у Києві буде відкрито виставку "Сила волі. Провідники визвольного руху".

Виставка є розповіддю про долі лідерів на тлі історичної доби, містить чимало світлин та архівних документів, багато з яких представлені вперше.

Авторами є історики Центру досліджень визвольного руху та Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" Володимир В’ятрович, Руслан Забілий, Ігор Дерев’яний, Андрій Шевців та Василь Стефанів.

Час і місце: 16 жовтня, вівторок о 12-00. Національний музей Тараса Шевченка (м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 12).

Участь у відкритті виставки візьмуть ветерани українських національно-визвольних змагань, відомі історики та митці, представники політичних та громадських організацій.

Виставка буде експонуватись в Національному музеї Тараса Шевченка до 4 листопада 2012 року.

 

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.