У Бухаресті "відреставрували" Леніна у вигляді гідри. ФОТО

У столиці Румунії Бухаресті на постаменті, де колись стояв пам'ятник лідеру партії більшовиків у Російській імперії Володимиру Леніну, встановили реконструйований монумент - тільки з фантастичним покручем замість голови.

Про це повідомляють "Тексти".

Тулуб вождя соціалістичної революції в Росії 1917 року - такий же, який був на старому пам'ятнику, але замість шиї та голови можна побачити чи то стебла квітів, чи то змій.

 За скульптурою - гігантська споруда офіційної газети Компартії Румунії "Скинтея" ("Іскра"). Зараз будівля здається під офіси

Автор незвичайного пам'ятника, румунський скульптор Костин Іоніце, назвав свою роботу "Гідра". За словами митця, мета його роботи – проілюструвати відсутність у громадян цікавості до політичних діячів.

 Румунський Ленін був копією пам'ятника, встановленого біля Московського держуніверститету

Твір сучасного мистецтва розташований в центрі Бухаресту навпроти колишнього "Дому вільної преси". Саме там раніше стояв гігантський пам'ятник Леніну, встановлений у 1960 році.

В 1990-му під час повстання проти лідера румунських комуністів Ніколае Чаушеску пам'ятник був прибраний.

П'єдестал від Леніна простояв порожнім 22 роки

Нагадаємо, в червні 2011 року у столиці Болгарі Софії невідомі розмалювали пам'ятник бійцям Третього Українського фронту, зобразивши їх у вигляді персонажів західної мас-культури.

У лютому 2012-го комісія Київради з питань культури та туризму відмовилась прийняти пам’ятник Леніну на бульварі Шевченка до комунальної власності міста Києва.

Дивіться також: "1989: Суд і страта родини Чаушеску. ВІДЕО"

Натан Вершубський: адвокат Віктор Медведчук підставив мене у 1985-му

Інтерв‎'‎ю з Натаном (Носоном) Вершубським, одним з останніх в'язнів совісті в СРСР, якого засудили за «крадіжку» книг з синагоги на Подолі

Історія між травами забуття: могила богданівців на Замковій

Могила на Замковій урочисто розпочала довгий шерег могил Української революції (могили «крутян», могила козаків, розстріляних чекістами під Базаром, відомі і невідомі могили повстанців). Проте тоді всім, як і на Майдані у січні-лютому 2014-го, хотілося вірити, що ті перші жертви будуть і останніми. Тому і прийшов на цей похорон увесь український Київ…

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.