На Закарпатті вулицю Леніна перейменували на Леннона

Вулицю Леніна в селі Калини Тячівського району Закарпаття перейменовано на вулицю Джона Леннона - співзасновника групи "Бітлз".

Відповідне розпорядження підписав голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, повідомляють Тексти.

Окрім того, з’явилися вулиці, які будуть носити імена загиблих воїнів АТО, видатних митців та громадських діячів часів Підкарпатської Русі, Чехословаччини, Угорщини, славетних вихідців закарпатського краю, які мали "позитивний вплив на політичне й культурне життя регіону".

Згідно з законом "Про засудження тоталітарних режимів" голова ОДА має право самостійно ухвалювати рішення про перейменування, якщо місцеві громади не змогли цього зробити у визначені терміни.

"Кілька вулиць були змінені за пропозицією сільських громад (вони не встигли оформити перейменування у відведений законом строк), - пояснив Москаль. - А решта, в тому числі вулиці на честь загиблого в АТО Віктора Маркуся, президента Чехословаччини Томаша Масарика, видатних угорських та румунських діячів літератури й мистецтва, а також учасника "Бітлз" Джона Леннона я змінив на власний розсуд".

Голова ОДА пообіцяв, що наступні розпорядження з "декомунізації" топонімів Закарпаття будуть "підписані найближчим часом".

ТАКОЖ: У Ліверпулі відкрили пам'ятник The Beatles. ФОТО

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.