АНОНС: Історія без брому і нафталіну у Києві

Яка вона, історія України без брому і нафталіну? Відповідь дадуть науковці, видавці, письменники, медійники, режисери, актори на новому історичному фестивалі у Києві.

Український інститут національної пам’яті започатковує Фестиваль  "Історія.UA".  Про це повідомляє офіційний сайт установи.

"1991-го Україна повернулася на мапу світу. Але чи ми добре знаємо про себе в минулому?

З’являється все більше популярних книг та фільмів на історичну тематику, деякі із них стають бестселерами та збирають повні зали. Але Історія — це не тільки університети, бібліотеки, книги та кіно.

Тож ми вирішили зібрати під одним дахом тих, хто творить розмаїті проекти з метою популяризації історії України", — ідеться у повідомленні Українського інституту національної пам’яті.

 

В рамках "Історія.UA" відбудуться презентації книжкових новинок, показ фільмів, панельні дискусії з відомими істориками, письменниками та журналістами, музичні та мистецькі інсталяції.

День перший присвячено 100-річчю Української революції 1917-1921 років.

День другий — 75-літтю створення Української повстанської армії.

Український інститут національної пам’яті в рамках Фестивалю "Історія.UA" представить дитячу настільну гру "Українська революція" та виставку "УПА – відповідь нескореного народу. Антирадянський фронт".

Програму фестивалю організатори обіцяють опублікувати у найближчий час.

  

Час: 13 та 14 жовтня

Місце: Київ, Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6, метро Палац Спорту

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.