Під Міланом знайшли кухоль, повний давньоримських монет. ФОТО

У підвалі колишнього театру в північній Італії археологи знайшли скарб цінних монет доби Римської імперії.

Сотні монет були знайдені в стеатитовому кухлі, викопаному в підвалі  колишнього театру Крессоні, в м. Комо на північ від Мілана, інформує CNN.

"Ми ще не знаємо докладно, якою є історична й культурна цінність знахідки, — сказав міністр культурної спадщини Італії Альберто Бонісолі, — Але та місцевість може стати справжнім скарбом для нашої археології. Це відкриття сповює мене гордістю".

 Фото: edition.cnn.com

Монети виявили на початку вересня й передали в реставраційну лабораторію в Мілані, де археологи та реставратори їз вивчатимуть. Міністерство культури не оголошує варість скрабу, проте італійські медіа говорять, що монети можуть коштувати мільйони доларів.

Історичний театр Крессоні відкрився в 1807 році, пізніше його перетворили на кінотеатр, що діяв до закриття в 1997 році. Цей об’єкт розташований неподалік території форума римської колонії Новум Комум, де були знайдені інші важливі артефакти римської доби. 

Як повідомлялося, на південному заході Нідерландів археологи знайшли в похованні бронзову чашу для вмивання, ймовірно, зроблену в III-IV століттях після Р. Х.

Оксамитова (Р)еволюція у Чехословаччині

17 листопада 1989 року силовики брутально били студентів: кількість поранених людей сягала декількох сотень. Ще того ж вечора Прагою розійшлася новина, що поліціанти забили до смерті одного студента, ця ж інформація миттєво поширилась і в західних ЗМІ.

Година папуги. Поїзд не в той бік

У свідомості генерала Лянґнер не було місця для думки, що один офіцер може зганьбитися обманом іншого. Лянґнер летів назад заспокоєний. Під крилом того літака, далеко внизу паровози тягли вагони. У вагонах сиділи польські військові. Їх везли не у той бік, про який домовлявся Лянґнер із Тимошенком і Шапошніковим.

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?