Засновано новий журнал з історії Центральної та Східної Європи

Центр Мерошевського заcнував новий міжнародний англомовний академічний журнал AREI: Journal for Central and Eastern European History and Politics

Центр діалогу імені Юліуша Мерошевського заcнував новий міжнародний англомовний академічний журнал AREI: Journal for Central and Eastern European History and Politics.

 
AREI призначений насамперед для дослідників у галузі гуманітарних та соціальних наук, які бажають публікувати свої дослідження англійською мовою. Метою AREI є популяризація праць дослідників Центрально-Східної Європи. Для цього редколегія створила максимальні умови сприяння:
а) дослідники можуть подавати статті не лише англійською мовою, але й основними мовами Центральної та Східної Європи (польською, німецькою, російською, українською, чеською, словацькою, білоруською). В обґрунтованих випадках редакція також може розглянути інші мови.
б) Редакція AREI, у разі проходження подвійного сліпого рецензування, забезпечує переклад статті англійською мовою.
в) для авторів і рецензентів передбачені гонорари.
Випуски AREI будуть доступні як в електронному та і в паперовому вигляді. Більше деталей можна знайти на сайті – www.arei-journal.pl.
Надсилати свої пропозиції щодо статей можна на адресу: arei@arei-journal.pl

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.