Спецпроект

До замаху на папу Івана Павла ІІ причетне КГБ - італійські журналісти

Замах на Папу римського ІванаПавла II у 1981 році могли організувати за участі Комітету державної безпеки (КГБ) СРСР.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на польське радіо.

Італійський журналіст Фердінандо Імпозімато і суддя у відставці Сандро Проввізіонато опублікували книгу "Напад на Папу", в якій виклали свою версію замаху.

Згідно з книгою, замах на Івана Павла II було організовано Радянським Союзом та здійснено за допомогою спецслужб Болгарії і турецької мафії. Автори стверджують, що в КГБ також планували замах на лідера руху "Солідарність" Леха Валенсу під час його візиту до Риму в січні 1981 року.

Польське радіо не уточнює, яким чином автори книги прийшли до таких висновків.

Іван Павло ІІ - ким він був до того, як став Папою

Як повідомлялося, раніше журналіст італійської газети "Репуббліка" Марко Ансальдо спільно з турецькими кореспондентом Ясеміном Таскина опублікували книгу "Вбити Папу: правда про замах на Івана Павла II".

За їхньою версією, замах організували члени групи "Сірі вовки" з ненависті до Заходу, а також, щоб кинути виклик турецькому керівництву, яке активно співпрацювало з західними країнами.

Година папуги. Діти пишуть Сталіну

Чапський чув, як тут кажуть: "То чорт дорогою іде". Нібито, якщо кинути у вихор сокирою — потече кров. Дивні тут забобони. Учора ті "чорти" вилися попід ногами і перебігали дорогу збудженим і усміхненим колегам Чапського. Він заздрив щастю колег, які вже пішли за колючий дріт і табірні мури у далекий, широкий світ.

Брати Шептицькі і єврейський народ. Частина І

Одним із вагомих епізодів у життєписі Митрополита Андрея Шептицького, як і в життєписі його молодшого брата бл. свщмч. Климентія — Праведника Народів Світу, є їхня участь у порятунку галицьких євреїв у часи Голокосту. Більшість інформації черпаємо зі спогадів очевидців, Порятунок євреїв — спільна справа братів, як і діяльність, спрямована на погашення антисемітських настроїв у тодішньому суспільстві, хоча більшість документів підписана самим Митрополитом. Парадокс у тому, що о. Климентій Шептицький був визнаний «Праведником народів світу» за порятунок євреїв у часи Голокосту, натомість заслугам Митрополита Андрея у такому визнанні було відмовлено.

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.