Спецпроект

Зюганов закликав відновити СРСР, починаючи з Донецька

Лідер російських комуністів Геннадій Зюганов вирішив почати з Донецької області відновлення СРСР.

Про це він заявив 19 серпня в Донецьку на форумі "Відроджений Союз - шлях до порятунку братерських народів!", - повідомляє УП з посиланням на сайт російської компартії.

Зюганов нагадав, що Донецька область - "одна з найунікальніших". "Тут було сім металургійних заводів, добувалося 150 мільйонів тонн вугілля. Сьогодні Донецька область дає 22% ВВП України. І ця промислова міць створювалася зусиллями всього радянського народу", - цитує його сайт комуністів.

"Тому не випадково, що саме на Донецькій землі ми починаємо похід за відродження нашого Союзу", - підкреслив Зюганов.

"Ми, учасники Міжнародного форуму в Донецьку, закликаємо всіх трудящих, кому дорогі радянські соціалістичні цінності, згуртуватися навколо комуністів - справжніх виразників інтересів наших народів - і розгорнути масовий рух за відродження на нових засадах спільної радянської, соціалістичної Батьківщини", - говориться у відозві комуністів.

Нагадаємо, що 19 серпня Компартія РФ поскаржилася, що кількасот її представникам, які їдуть на форум у Донецьк, заважають пройти російсько-український кордон. 

20 років тому в СРСР було створено Держаний комітет з надзвичайного стану (ГКЧП), з діяльності якого і почався розвал Радянського Союзу.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.