Російське ТБ розповідає про "извращение русской истории". ВІДЕО

Державний Перший телеканал Росії показав новинний сюжет про мовні баталії в Україні. Російські телевізійники кажуть про "роки насильницької українізації, спотворення історії, брехню про геноцид і бендерівців" тощо. Також говорять про 20 млн росіян в Україні, у той час як за переписом їх 8 млн.

Державний Перший канал Росії нарахував "на Україні" 20 мільйонів росіян, а також заявив про роки насильницької українізації і перекручуванні російської історії в країні.

"Показово, що за роки насильницької українізації, коли в країні, де проживають більше 20 млн росіян, примусово повсюди насаджувалася українська мова і спотворювалася російська історія, прищеплювалася брехня про геноцид українців і героїзм бендеровцев, не було з боку російськомовних і сотої долі тих пристрастей, як сьогодні", - повідомив ведучий у студійній підводці до сюжету.

На думку російських телевізійників, "всі й так знали, чому Микола Васильович Гоголь свої твори писав російською, а застольні пісні співав українською".

Близько 55% населення "говорят на мове", підкреслює кремлівське ТБ

В самому сюжеті смакують деталі бійок між провладними та опозиційними депутатами у ВР. Та чого там, на мітингах у Києві "бійки зав'язуються практично на кожному кроці".

Коментатори з Севастополя кажуть, що нарешті їм не прийдеться перекладати інструкції до ліків і розповідають страшні історії про стареньких родичів, які через державний статус української мови купили в аптеці аміак замість перекису водню і "використали його, приклавши до рани".

У МЗС України порадили сусідам "більш зважено підходити до коментарів із зазначених питань".

Як відомо, згідно з переписом населення 2001 року, в Україні проживає трохи більше 8 млн росіян (17% від усього населення).

P.S. Стало відомо, що ведучий Пьотр Толстой, який готував підводки до сюжету, звільнився з телеканалу. Випуск про "насильницьку українізацію" став останнім в його роботі на Першому.

Дивіться також:

Як створити образ ворога. Україна в російських підручниках

"Грушевский создал мову". Агітпроп російських інформагенцій

В Росії книги про Голодомор прирівнюються до екстремізму. СПИСОК

Патріарх Кирил: "Розпад Союзу - це крах історичної Росії"

Спільному підручнику з історії заважає націоналізм - МЗС Росії

59% українців вважають, що Голодомор був геноцидом. СОЦІОЛОГІЯ

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.