Спецпроект

На 20 років Незалежності Азаров виділив 180 млн

Президент України Віктор Янукович наголошує, що Україна на високому рівні має відзначити 20-ту річницю Незалежності.

Як передає кореспондент УНІАН , про це він сказав, виступаючи на засіданні Координаційної ради з питань підготовки та відзначення 20-ї річниці Незалежності України.

"20-ту річницю Незалежності ми маємо відзначити гідно", - сказав Янукович, додавши, що святкові заходи мають відбутися на найвищому рівні.

Він зауважив, що події до і після проголошення Незалежності ще пам'ятає велика частина громадян, а молоде покоління вивчатиме.

Крім того, Янукович зазначив, що цього року Україна відзначатиме також низку інших важливих дат, які так чи інакше пов'язані з проголошенням Незалежності. Зокрема, 24 липня відзначатиметься 20-та річниця підняття у Києві державного прапора, 1 грудня - 20-та річниця з дня проведення всеукраїнського референдуму, 24 серпня - 20-та річниця з дня ухвалення акту проголошення Незалежності.

Крім того, цього року Україна святкуватиме 15-ту річницю ухвалення Конституції України.

Також президент підкреслив, що святкування 20-ї річниці Незалежності потрібно використати для формування позитивного іміджу України за кордоном. Це завдання глава держави дав Міністерству закордонних справ.

За словами Януковича, на святкові заходи необхідно запросити іноземних гостей та представників української діаспори з усіх країн світу.

У свою чергу, прем`єр-міністр України Микола Азаров повідомив про роботу, що проводить уряд з підготовки до відзначення 20-ї річниці Незалежності. Зокрема, він зазначив, що затверджено план заходів, яким передбачено проведення організаційних, протокольних, культурно-мистецьких та культурно-освітніх заходів, а також 24 серпня - військового параду.

Азаров нагадав, що уряд виділив з держбюджету 177 млн грн на заходи, пов'язані зі святкуванням 20-ї річниці Незалежності України, але не виключив, що деяким відомствам, у тому числі Міністерству оборони, фінансування буде збільшено.

Година папуги. Поїзд не в той бік

У свідомості генерала Лянґнер не було місця для думки, що один офіцер може зганьбитися обманом іншого. Лянґнер летів назад заспокоєний. Під крилом того літака, далеко внизу паровози тягли вагони. У вагонах сиділи польські військові. Їх везли не у той бік, про який домовлявся Лянґнер із Тимошенком і Шапошніковим.

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?

Як виглядає бункер на випадок ядерної війни під Херсонською ОДА

Це на всіх працівників обкому розраховувалося? — Ні, не на всіх, у разі удару рятується тільки керівництво. Вони спускаються в бункер, а решта гинуть.