АНОНС: Міхеіл Саакашвілі у телевізійній "Історичній Правді"

6 серпня "Історична правда" присвятить ефір п’ятій річниці воєнного конфлікту, який характеризують як російсько-грузинську війну у серпні 2008-го.

Глядачі програми матимуть змогу побачити ексклюзивне інтерв’ю для каналу ZIK президента Грузії Міхеіла Саакашвілі.

У розмові з ведучим проекту Вахтангом Кіпіані пан Саакашвілі, зокрема, розповість про таке:

- Чому світова спільнота фактично "сором’язливо заплющила очі" на неприховану агресію Росії проти Грузії;

- Якою була участь американського військового флоту у подіях серпня 2008-го;

- Чи справді грузини вірять у те, що російські вояки колись залишать новозбудовані бази на де-юре території Грузії?

"Історична правда з Вахтангом Кіпіані" – щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK.

Крім того, програма "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" продемонструє унікальний відеоматеріал, в якому Владімір Путін відкрито визнає, що план воєнних дій проти Грузії Кремль розробив задовго до 2008-го – і крок за кроком Москва його реалізовувала.

Також в ефірі програми прозвучить заява "неофіційного глашатая" намірів теперішнього керівництва Російської Федерації – Владіміра Жиріновского.

Жиріновскій невдовзі після війни серпня 2008-го відкритим текстом заявив, що мешканці самопроголошеної Абхазії мають стати "рабами Москви", а територія Південної Осетії потрібна Росії винятково для створення велетенської "антинатівської" військової бази.

Дивіться також інші матеріали за темою "Російсько-грузинська війна 2008"

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.