Росія вимагає від Болгарії покарати тих, хто малює на пам'ятниках

МЗС Росії направив ноту протесту владі Болгарії з вимогою притягнути до відповідальності винних в оскверненні пам'ятника-поховання радянських воїнів у Софії.

Про це повідомляє РБК із посиланням на російське МЗС.

"У зв'язку з обурливим актом вандалізму в МЗС Болгарії негайно була направлена ​​нота протесту з вимогою вжити заходів щодо недопущення подібних інцидентів надалі", - заявили чиновники.

Росіяни вимагають знайти і покарати "винних у протиправних діях" і привести монумент загиблим червоноармійцям у порядок.

Як відомо, 18 серпня невідомі облили червоною фарбою пам'ятник-поховання радянських солдатів, які загинули під час операцій Червоної армії з визволення Болгарії від нацистів.

Меморіал складається з пам'ятника і стіни з іменами загиблих воїнів. Композиція розташована в софійському кварталі "Лозенец".

Невідомі художники регулярно розмальовують величезний пам'ятник бійцям Третього Українського фронту, розташований неподалік Софійського університету і парламенту Болгарії.

23 лютого 2014 року активісти розмалювали монумент у синьо-жовтих кольорах, додавши написи українською - "Слава Україні!" і "КаПутін".

У 2013 році пам'ятник розмалювали у рожевий колір, додавши чеською мовою "Болгарія вибачається" - акція була присвячена 45-річчю вторгення соціалістичних військ у Чехословаччину, в чому брали участі і болгарська армія.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська