Українська правда
Історична правда

Екстренні зміни у закон про IPN. Сейм: за "бандеризм" - до 3 років ув'язнення, як і було

27.06.2018
Версія для друку

Сейм Польщі в поправці до закону про IPN відмовився від положень, що викликали бурхливу критику США та Ізраїлю. Прийняті сьогодні поправки скасовують ст. 55а, яка вводила кримінальну відповідальність за приписування поляками злочинів гітлерівців.

Про це повідомляє Zik із посиланням на Onet.pl.

 Сейм Польщі

Сьогодні вранці прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звернувся з проханням до спікера польського парламенту доповнити порядок денний питанням, що стосується внесення поправок до "Закону про Інститут національної пам’яті".

Прийнятий парламентом у січні новий "Закон про ІНП", зокрема передбачав, що кожен, хто публічно і всупереч фактам, приписує польському народові відповідальність за злочини, вчинені гітлерівцями чи інші злочини проти людяності та воєнні злочини, буде покараний штрафом або позбавленням волі на строк до трьох років. Таке ж покарання передбачено за "грубе применшування ролі осіб, які вчинили ці злочини".

Водночас, зміни до закону не зачіпають ст. 1 п 1-а, ст. 2а та ст. 55, які встановлювали кримінальне покарання за так зване "заперечення злочинів українських націоналістів".

Також важливо згадати, що частина закону, де йдеться про "злочини українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім Райхом" впродовж 1925-50 років, а також термін "Східна Малопольща" так і залишається без жодних змін.

Нагадуємо, 6 лютого Президент Польщі підписав контраверсійний закон про IPN.

7 лютого, УІНП заявив про неможливість продовження роботи Українсько-польського форуму істориків у попередньому форматі через загрози для свободи слова у Польщі.

Як повідомлялося, 26 січня Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz'15 законопроект про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".

Українське МЗС заявило про свою глибоку стурбованість ухваленням цього законопроекту. Із різкою критикою законопроекту виступили ізраїльські дипломати й політики.

Вночі з 31 січня на 1 лютого Сенат Польщі ухвалив законопроект. Напередодні нічного голосування Державний департамент США оприлюднив заяву, в якій висловив побоювання, що зміни до закону про ІПН можуть підірвати свободу слова і свободу академічних дискусій.

Президент Чечні Рамзан Кадиров схвально прокоментував  зміни у польському законодавстві. Але вважає, що цих змін не досить.

5 лютого до дисксії навколо закону долучилися прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький, відставні дипломати, чинний голова МЗС. Також у Польщі соціологи дослідили, як поляки ставляться до новелізації скандального закону про польський Інститут нацпам'яті.Теми: Україна, Польща, закон, скандал, дипломатія, МЗС, Голокост, ОУН, УПА, Інститут національної пам'ятіАВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter