Спецпроект

Янукович дозволив вірити в Шухевича та Бандеру

Президент Віктор Янукович заявляє про негативне ставлення до постаті Йосипа Сталіна.

Про це він заявив під час проекту "Розмова з країною", відповідаючи на питання про те що в Запоріжжі Сталіну зводять пам'ятник, якщо він організував в Україні Голодомор, а Шухевичу і Бандері пам'ятники не ставлять.

"Історія дала оцінку Сталіну. Безумовно, Україна не буде переглядати своє негативне відношення до цієї історичної постаті", - заявив він.

"Про те що це (голодомор) було організовано по відношенню до багатьох людей, які жили в сільській місцевості, в яких вилучалось тоді зерно, продукти харчування, і в Україні, і на Кубані, і в Казахстані і в Білорусі. Це дійсно був геноцид до цих людей, і це зробила та влада на чолі з Сталіним. Це моя точка зору", - сказав Янукович.

Сімейні перекази про Голодомор-1933 читайте в проекті ІП "Історія Голоду"

Водночас він наголосив, що "не потрібно шукати розбіжності".

"А хто буде вірити в яких героїв – хай вірять. Ніхто не заперечує. Слава богу, ми живемо у демократичній крані", - зазначив Янукович, маючи на увазі Шухевича і Бандеру

Як Україна відбудовувала Крим після війни і депортації

Жодного "подарунка Хрущова" не було. У 1954 році на прохання Кремля Україна взялася рятувати зруйнований війною і украй занедбаний Російською РФСР Крим - із розваленою економікою і депортованим населенням.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.